Κατασκευαστής: TP-LINK
Κωδικός Προϊόντος: MC220L
Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο
35,00€

Το MC220L είναι ένας μετατροπέας μέσων επικοινωνίας με στόχο τη μετατροπή 1000BASE-LX/LH ινών σε 1000Base-T χαλκού ή και το αντίστροφο. Σχεδιασμένο με βάση τα πρότυπα IEEE802.3ab 1000Base-T και IEEE802.3z 1000Base-LX/LH, το MC220L έχει σχεδιαστεί για χρήση με το single-mode καλώδιο οπτικών ινών χρησιμοποιώντας την υποδοχή SC-Type. Λειτουργεί σε 1310nm και για τη μετάδοση και την λήψη δεδομένων. ’λλα χαρακτηριστικά αυτής της ενότητας περιλαμβάνουν τη δυνατότητα να χρησιμοποιηθεί ως stand alone συσκευή (δεν απαιτείται σασί) ή με 19 ιντσών rack TP-Link. Το MC220L εκπέμπει σε εκτεταμένες αποστάσεις οπτικών ινών που χρησιμοποιούν single-mode ίνα έως και 10 χιλιομέτρων.

Τεχνικά χαρακτηριστικά:

  • Πρότυπα και Πρωτόκολλα: IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x.
  • Βασική Λειτουργία: Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x), Επεκτείνει την απόσταση ινών έως 10km.
  • Θύρες Επικοινωνίας: 1 x 1000M SFP port, 1 x 1000M RJ45 port (Auto MDI/MDIX).
  • Network Media 1000BASE-FX: Multi-mode/Single-mode SFP module.
  • Network Media 1000BASE-T: UTP category 5, 5e, 6 cable (Μέγιστο 100m), EIA/TIA-568 100Ω STP (Μέγιστο 100m).
  • Μήκος Kύματος: Εξαρτάται από την μονάδα SFP.
  • Ενδείξεις LED: PWR, LINK, RX.
  • Πιστοποιήσεις: FCC, CE.
  • Τροφοδοσία: Εξωτερικό τροφοδοτικό, 9V/0.6A.
  • Διαστάσεις: 94.5 x 73.0 x 27.0 mm
  • Συνθήκες λειτουργίας: Θερμοκρασία: 0?~70?, Υγρασία: 10%~90% non-condensing.
  • Συνθήκες αποθήκευσης: Θερμοκρασία: -40?~70?, Υγρασία: 5%~90% non-condensing.
  • Πιστοποιήσεις: FCC, CE.
  • Εγγύηση: 3 χρόνια.